Binance Güvenilir Mi? Binance Komisyon Oranları,Para Çekme ve Binance Kullanımı

Binance Güvenilir Mi? Binance Komisyon Oranları,Para Çekme ve Binance Kullanımı

4 Mayıs 2021 0 Yazar: ODEL

Binance nedir?

Güvenilir bitcoin borsası arayışında ilk sırada Binance yer alıyor.

Son günlerde sıkça yaşanan bitcoin borsası dolandırıcılığı ve hacklenme gibi olaylardan dolayı insanların panik içerisinde güvenilir bir liman arayışı içine girmesiyle beraber sıkça konuşulan borsa olan Binance borsasını sizlere tanıtmak istiyorum.

Ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Binance Türkiye borsası hakkında adlı makaleyi de okuyabilirsiniz.

Binance 2017 yılında kuruldu.

An itibariyle Dünya’nın en büyük kripto para borsası Binance‘dır.

İşlem hacmi,Güvenlik,Teknolojik alt yapı,Komisyon oranları,Likit sağlama ve şeffaflık olarak bana göre birinci sırada olan bir merkezi borsadır.

Bunların haricinde oluşturduğu Binance Chain ile coin ekosistemine yeni projeler üreten bir yapı ortaya koydu.Kendi oluşturduğu coininin adı BNB ile bu projelere ön katılım sağlayıp Binance Smart Chain üzerindeki yeni projelere yatırım yapabilirsiniz.

Binance borsası kayıt olma

Neden Türk Borsaları Yerine Binance Tercih Etmeliyiz?

Komisyon oranları Binance borsasına göre daha yüksek ve hacimleri oldukça düşük.Türk borsalarında alım satım yaparken botlar önünüze geçiyor ve ne alabiliyorsunuz ne de satabiliyorsunuz.Hacim düşük olduğu için dip ve tepe noktaları güncel olarak yakalamanız oldukça zor.Ayrıca Binance herhangi saldırı veya hacklenme söz konusu olduğunda size paranızı geri ödüyor ve bunu taahhüt ediyor.Bununla alakalı geçtiğimiz yıllarda bir sorun yaşanmıştı ve kullanıcılarının mağduriyetini karşıladılar.

Borsa tercihi yaparken aşağıdaki konuları sırasıyla dikkate almalısınız.

Binance güvenilir mi?

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik şüphesiz güvenliktir.Yatırdığınız paranın emin ellerde olması için firmanın yazılım alt yapısı , insan kadrosu , sektör geçmişi , herhangi bir saldırı veya hacklenme söz konusu olduğunda bu saldırıyı karşılayabilecek yeterli düzeyde fona sahip olması gibi  hususların araştırılması gerekir.Bu hususlar dikkate alınmazsa paranız çalınabilir ve diğer sunduğu özelliklerin bir değeri kalmaz.

Teknoloji

Borsalar son teknolojiye göre kendini dizayn etmek zorundadır.Bildiğiniz gibi global piyasada aktif kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır.Borsanın anlık işlem sayısını karşılayabilmesi için yazılım ve donanımsal özellikler üst düzeyde olmalıdır.Ayrıca veri güvenliği için düzenli olarak bakımlar yapıp yapmadığına bakılmalıdır.

Yasal konular

Son dönemlerde Ülkeler borsalarla ilgili düzenlemelerde bulunuyorlar.Borsalar bu düzenlemelere göre kendini adapte etmelidirler.
Burada dikkat edilmesi gereken husus borsanın kendini regüle edip etmediğidir.Fonları sigortalayan borsalar kullanıcılarına güvence sağlar ve herhangi bir saldırı veya hacklenme durumunda paranızı size geri ödeyeceğinin garantisini verir.Ayrıca borsaların ülkelerde temsilci bulundurması da bu konuda muhattap bulmanızı koaylaştırır.

Şeffaflık ilkesi

Merkezi olan bir borsa merkez adresini açıklamıyorsa burada şeffaflık ilkesinde sorun var demektir.Merkezinin bilinmesi önem arz etmektedir.

Ayrıca bu borsalar elinde bulundurduğu coinleri soğuk cüzdanlarda tutuyorsa ve bu konuda şeffaf olduklarını söylüyorlarsa cüzdan adreslerini açıklamaları gerekir.

Komisyon Oranları

Komisyon ücretleri bir borsada önemli hususlardan biridir.Kullanıcılarına bu konuda ne kadar düşük komisyonla işlem yaptırırlarsa müşteriler o kadar memnun kalır.

Yüksek komisyon ücretleri sizi zarara sokabilir ve uzun vadeli kar etmenizi zorlaştırır.

Likidite Sağlama

Bir borsanın işlem hacmi oldukça önemlidir.Bir coini satarken en yukarıdan satabilmeli ve alırken de yine aynı şekilde en aşağıdan alabilmek istersiniz.

Hacimsiz borsalarda bu oldukça zordur çünkü borsalarda bulunan trade botları sizin tepeden satmanızı ve dipten almanızı engelleyecek şekilde emirler yerleştirir.

Aşağıda 4 Mayıs 2021 itibari ile 24 saatlik işlem hacmini görmektesiniz.

Kullanıcı Deneyimi (Kullanılabilirlik)

Borsa uygulaması veya web sayfası ne kadar kullanışlı ve hızlı olursa o kadar iyidir.Basit ve kullanımı kolay olan uygulamalar tercih edilebilir.

Özet geçmek gerekirse;  bu sektörü iyi bilen kişilerin büyük bir çoğunluğu Binance üzerinde işlem yapmaktadır.Ben de kişisel olarak çoğu borsayı kullandım ve şuanda aktif olarak Binance kullanmaktayım.

Siz de Binance kullanmak istiyorsanız aşağıdaki resme tıklayıp %10 komisyon indirimi ile kayıt olabilir ve güvenli bir şekilde borsa işlemleri yapabilirsiniz.

 

Binance borsası kayıt olma